Dodano: 2014-04-12, Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową nasi parafianie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym religijnym widowisku pasyjnym. Artur Piotrowski, już po raz trzynasty, przygotował wraz z dziesiątkami zaangażowanych wolontariuszy na Poznańskiej Cytadeli Misterium Męki Pańskiej. Na wstępie słowo wprowadzenia wygłosił i pobłogosławił zgromadzonym wiernym J.E. ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.

Misterium to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje wielkopostne. Kończy je wyjątkowo wzruszająca scena z aktorem łudząco podobnym do błogosławionego Jana Pawła II, który już niedługo oficjalnie zostanie wyniesiony na ołtarze.

Retransmisja na www.misterium.eu

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

W Misterium rolę Strażnika Świątyni grał nasz parafianin.