Dodano: 2014-06-01, 20-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza Wojciecha Słomińskiego

W niedzielę 1 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii doniosłą uroczystość. 20-lecie kapłaństwa świętował ksiądz Proboszcz Wojciech Słomiński. Mszę św. o godz. 11.30 koncelebrował w związku z tym ks. Dziekan Czesław Bartoszewski. Czcigodny Gość podkreślił, że jubileusz świętujemy w wyjątkowym dniu - w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz... w Dniu Dziecka.

W liturgii udział wzięli Rodzice naszego Duszpasterza oraz Jego Rodzina, Goście i zgromadzeni Parafianie. Życzenia księdzu Jubilatowi złożyli przedstawiciele Parafian, Dzieci i Młodzieży oraz Klubu Seniora, OSP Stare Oborzyska i Ministranci.

Podczas uroczystej Mszy św. wręczono ks. Proboszczowi Margaratkę. Jest to dożywotnia modlitwa siedmiu osób w intencji Kapłana. To już druga Margaretka dla naszego Duszpasterza w oborzyskiej parafii. Pierwszą otrzymał w dniu kanonizacji, obecnie już świętego, Jana Pawła II, w okolicy swoich imienin.

Czcigodny Księże Proboszczu,
z okazji 2
0. rocznicy święceń kapłańskich
składamy nasze gratulacje i życzenia.

Jezus powiedział: „Nie wyście Mnie wybrali,
ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili,
i by owoc wasz trwał”.
Życzymy Ci, księże Proboszczu,
aby Twoje kapłaństwo przynosiło owoc stukrotny
i żeby trwał on w naszych sercach.
Aby Twoje nauczanie prowadziło nas drogą,
jaką wyznacza nam Chrystus, aby była ona zawsze pełna
Bożej miłości, mądrego słowa i miłosierdzia.
Niech Duch Święty wypełnia Twoje serce,
a łaska Boża towarzyszy Ci nieustannie.
Dziękujemy za posługę duszpasterską.

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska