Dodano: 2014-08-13, Pierwsze śluby zakonne siostry Klary

"Dla chwały Boga i dobra cierpiącej ludzkości" - błogosławiona Matka Małgorzata Szewczyk - założycielka Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej.

"Ty jesteś Panem moim, nie ma dla mnie dobra poza Tobą" - Psalm 16,2.

9 lipca b.r. o godz. 11.30 nasza parafianka, siostra Maria Klara Weronika Książyk, złożyła pierwszą profesję zakonną, czyli ślubowała Bogu żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie w Zgromadzeniu Córek Matki Bożej Bolesnej - Sióstr Serafitek.

Uroczystość zaślubin odbyła się w Sanktuarium błogosławionej siostry Sancji Szymkowiak w Parafii pw. św. Rocha w Poznaniu. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł - misjonarz, obecny był również ks. Grzegorz - kapelan Sióstr Serafitek oraz nasz ks. Proboszcz Wojciech Słomiński.

Po Mszy św. siostra Klara dzieliła swoją radość zaślubin z rodziną, gośćmi i współsiostrami w klasztorze przy ulicy św. Rocha 13 w Poznaniu.

"To był naprawdę piękny dzień: oddanie się w dłonie Boga Ojca, który jest Miłością. Czy może być coś piękniejszego?" - wspomina siostra Klara.

Parafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare Oborzyska