Dodano: 2014-10-16, Wieczornica poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II

Po Mszy św. o godz. 17.00 uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach wraz z rodzicami i nauczycielami zaprezentowali wieczornicę poświęconą Patronowi w związku z 36. rocznicą wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową.

W niedzielę 12 października przeżywaliśmy XIV Dzień Papieski.

Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tego dnia mieliśmy okazję, aby wesprzeć fundację nie tylko modlitwą, ale także materialnie. Poza tym Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedawały słynne papieskie kremówki, z których dochód zostanie przeznaczony na parafialny i diecezjalny Caritas.

Parafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare Oborzyska