Dodano: 2014-12-31, Modlitwa na przełom roku 2014/2015

"Wyszliśmy z ręki Pana Boga i do Niego zdążamy każdego dnia naszego życia. Często jednak o tym zapominamy, przygnieceni nawałem codziennych spraw i zajęć. Dlatego potrzebne są nam takie momenty w życiu, w których moglibyśmy głębiej zastanowić się nad sobą. Odpowiednią do tego chwilą jest koniec każdego roku. Dlatego w ten wieczór dziś się gromadzimy. Czas szybko przemija. Kończący się rok mówi nam wyraźnie o ciągle zbliżającym się kresie naszego życia. Zastanówmy się dzisiaj, ile w nas dobra a ile zła. Za dobro przez nas czynione i otrzymane w ciągu całego roku podziękujmy dziś panu Bogu, a za wszystkie grzechy i zaniedbania przeprosimy" - tymi słowami ksiądz Proboszcz Wojciech Słomiński modlił się wraz ze zgromadzonymi w świątyni wiernymi - przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem.

Dziękowaliśmy Bogu m.in. za:

- 11 par związanych sakramentem małżeństwa w ubiegłym roku przed ołtarzem w naszej świątyni,
- 25 dzieci ochrzczonych w 2014 roku,
- 31 dzieci, które przystąpiły do I Komunii św.,
- 24 młodzieży, którzy przystąpili do sakramentu Bierzmowania.

Modliliśmy się także o Królestwo Wieczne dla tych (14), którzy z naszej parafii odeszli w 2014 roku do Pana.