Dodano: 2018-01-19, Szkolne Koło Caritas

We wrześniu 2017 roku wznowiło działalność SKC działające w Zespole Szkół w Starych Oborzyskach. Obecnie liczy 17 członków z klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalnych.

Wzięliśmy udział w następujących działaniach:

- „Papieskie Kremówki” – 240 szt. Dochód w kwocie 600 zł został przeznaczony na dofinansowanie operacji dla 5-letniego Bartka, który cierpi na silne skrzywienie stóp.

- XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją” – młodzież SKC pomogła przeprowadzić zbiórkę pieniędzy paniom z Parafialnego Zespołu Caritas.

- „Rogale Świętomarcińskie”  - 120 szt. Dochód w kocie 432 zł.

- „Mikołaje Czekoladowe” – 100 szt. Dochód w kwocie 180 zł.

Uzyskane środki z dwóch powyższych akcji zostały przekazane na zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących oraz na wsparcie 4 Jadłodajni Caritas.

Ponadto wzięliśmy udział w Konkursie Fotograficznym Szkolnych Kół Caritas „Szkolne Koła Caritas w świetle obiektywu” – jeszcze nie został rozstrzygnięty.

Opiekunami koła są katechetki:  Barbara Zaborska i Anna Nowak.

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska