Dodano: 2018-05-31, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2018

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, bardzo liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.
Bierzemy udział w uroczystej procesji, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy Słowo Boże. Procesję zakończyło udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.
Tego roku Najświętszy Sakrament podczas procesji nieśli (zmieniając się) ksiądz Proboszcz Wojciech Słomiński i ksiądz Aleksander Katarzyński.

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska