Dodano: 2018-10-03, Ostatni szczyt - wspaniała opowieść o kapłaństwie

W ramach cyklu "Dobry film" serdecznie zapraszamy na ekranizację jednej z najciekawszych filmowych opowieści o kapłaństwie pt. "Ostatni szczyt".
Film zostanie wyświetlony w szkolnej sali audiowizualnej 26 października (piątek) o godz. 18.45.

Wstęp wolny.

"Jeśli dziś publicznie ukrzyżuję księdza, czekają mnie sukcesy i nagrody. Jeśli księdza pochwalę, to mnie ukrzyżują! tymi słowami reżyser Cotelo rozpoczyna swój film.

"Nie wierzę, że powszechna opinia o duchownych jest negatywna. Prasa przedstawia to w ciemnych barwach, ale ludzie na ulicy wcale tak nie myślą. Jeżeli zacząłbym mówić tylko o korupcji w polityce, a w sprawozdaniach sportowych skupiał się jedynie na piłkarzach, którym nie udaje się strzelić ani jednego gola, to skrzywdziłbym i polityków, i sportowców. Bo przecież są również dobrzy politycy i dobrzy sportowcy. Serce człowieka szuka Chrystusa. Jest to pragnienie świadome bądź nieuświadomione, jednak zawsze istniejące. I na ten temat opowiem historię." mówił reżyser filmu.