Dodano: 2019-04-21, Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania

Baranek zabity jest godzien
otrzymać potęgę i bogactwo,
i mądrość, i moc,
i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.

Ap 5, 12

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!
W Niedzielę Zmartwychwstania apostołowie, Maria Magdalena i inne niewiasty przeżyli coś, co można nazwać wielkim wstrząsem, ale są to tylko mało adekwatne słowa. Wcześniej uczestniczyli w strasznej męce i śmierci niewinnego Pana, a potem w rozpaczy, pustce i ciszy kamiennego grobu.
A potem... św. Jan napisze: "To wam oznajmiamy, co ujrzeliśmy (...), bo życie objawiło się" (1J 1, 1-2). Uwierzyli w coś, czego wcześniej wyobrazić sobie nie potrafili, w coś, co przerasta ludzkie rozumowanie.
W tym dniu radosnym i pełnym chwały pragnę życzyć takiej wiary, jaką mieli Apostołowie po spotkaniu Zmartwychwstałego Pana. Wiary, która daje radość i odwagę, która nie lęka się przeciwności i tych, którzy nie uwierzyli w Pana, która rozpala swoją żarliwością otoczenie, wlewa tęsknotę i miłość przekracza siebie.

ks. Wojciech Słomiński - proboszcz