Dodano: 2019-06-29, Renowacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia oraz Krucyfiksu

Od kilku tygodni obraz Matki Bożej Pocieszenia z oborzyskiego sanktuarium jest poddawany renowacji.
Zamieszczamy informację o postępie prac oraz zdjęcia przedstawiające etapy pracy konserwatorskiej.
Dzisiaj do renowacji został przewieziony także Krucyfiks.

Relacja Pani Konserwator: To są zdjęcia wcześniejsze. Teraz zdemontowane są boczne wtórne deski, sam obraz jest oczyszczony od tyłu i znajduje się w komorze foliowej ze środkiem owadobójczym, ponieważ nadal aktywne są owady. Potem drewno zostanie wzmocnione żywicą. Boczne deski są oczyszczone, przeszlifowane i wzmocnione w kąpieli z żywicy paraloid B72 w rozpuszczalniku. Nie dorabiam elementów z nowego drewna, tylko staram się reanimować te, które były, ponieważ drewno pracuje - nowe zwłaszcza - a obraz musi ściśle pasować w szyny. Nowe deski by się wypaczały, co mogłoby spowodować problemy w opuszczaniu i podnoszeniu w szynach ołtarza.

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska

Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska Parafia Stare Oborzyska