Dodano: 2020-02-14, Pomoc dla Parafian

Jesteśmy w trakcie Misji świętych i tuż przed nawiedzeniem naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii ikony Jasnogórskiej Pani.
Wczoraj mieliśmy okazję w naszej świątyni odnowić przyrzeczenia Chrztu Świętego oraz ślubów małżeńskich. Kilkadziesiąt małżeństw to uczyniło, co było przepięknym przeżyciem. Przyjęliśmy także błogosławieństwo Rodzin.

Prawdziwy chrześcijanin potwierdza swoją wiarę, miłość do bliźniego - czynami. Dlatego cieszymy się, że tak wiele osób potrafi pomagać i gorąco zachęcamy do wsparcia Rodziny, którą spotkała tragedia pożaru.
Prosimy także o modlitwę w tej intencji.
Wiele osób indywidualnych oraz instytucji pomaga, w najbliższą niedzielę po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka na ten cel. Można także wpłacać pieniądze bezpośrednio na zbiórkę, którą założyła poszkodowana Rodzina.
Oto ich apel:

Zwracam się z prośbą o udzielenie pomocy dla mojej czteroosobowej rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru, który miał miejsce w dniu 12 lutego 2020 roku w Starych Oborzyskach (gm.Kościan).

W nocy z 11 na 12 lutego 2020 roku pożar doszczętnie strawił nasze mieszkanie i dorobek całego życia. W jednej chwili zostaliśmy pozbawieni schronienia oraz rzeczy codziennego użytku.

Na odbudowę naszego domu potrzebna będzie duża ilość materiałów budowlano - wykończeniowych oraz wsparcie finansowe na ich zakup. Wartość poniesionych strat szacuje się na około 500 000,00 złotych. W związku z powyższym prosimy wszystkich, którzy mają chęć niesienia pomocy o wsparcie nas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę naszego domu.

Każda pomoc jest na wagę złota.

Sabina i Rafał z córkami

Link do zbiórki