Dodano: 2020-04-26, Liczba osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, w naszej świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 19 osób (nie licząc kapłana i służby liturgicznej): 10 w zabytkowej części oraz 7 w dobudowanej,  2 osoby na chórze. Nie jest ograniczona liczba służby liturgicznej.
Miejsca są wyznaczone kartkami z napisem: miejsce siedzące. Bardzo prosimy, aby nie przemieszczać tych kartek.

Na zewnątrz kościoła może przebywać 30 osób.

Należy pamiętać o tym, że pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję danej Mszy świętej. Dlatego wprowadzamy zasadę, że po lewej stronie zabytkowej części kościoła (strona z bocznym ołtarzem przedstawiającym świętą Rodzinę) należy zostawić 5 miejsc dla osób zamawiających intencję. Jeżeli w momencie rozpoczęcia Mszy świętej miejsca są wolne, można je zająć.

Przypominamy, że w kościele obowiązują także maseczki. Bez maseczki jest tylko kapłan sprawujący Eucharystię.

Komunię świętą przyjmujemy na rękę.
W przypadku przyjmowania Komunii św. na rękę ważne jest dbanie o higienę rąk oraz wyrażenie czci wobec Jezusa Chrystusa, realnie obecnego w Eucharystii, poprzez uprzednie przyklęknięcie lub – gdy jest to niemożliwe – poprzez głęboki skłon. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.

Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym na rękę.