2019-12-31, Duszpasterskie podsumowanie roku 2019

Dziś dobry chrześcijanin rozmyśla, co miniony rok przyniósł dobrego a co trudnego.
Za jedno i drugie Panu Bogu dziękujemy, bo te trudne chwile też nas czegoś nauczyły. W tym dniu prosimy też o dalsze Boże Łaski i Opiekę Bożą w Nowym Roku.
Przepraszamy za wszelkie zło i niedoskonałości. Z duchowych dobrodziejstw dziękujemy Panu Bogu za przeżyte uroczystości i odpusty.
Dziękujemy za każdorazowe powstanie z grzechów i za wszystkie spotkania z Panem Bogiem w Komunii św. Dziękujemy za Msze św. i za sakramenty święte.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystko, co się dokonało w naszym życiu.
Ks. Proboszcz Wojciech Słomiński

2019-12-28, Rozbudowa kościoła - stan na koniec grudnia

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zakończono kolejny etap rozbudowy parafialnego kościoła. W związku z tym, że nie starczyło pieniędzy (wzrost cen artykułów budowlanych) na szklany łącznik pomiędzy zabytkowym sanktuarium a nową częścią świątyni, tymczasowo założono elementy brezentowe, aby chociaż częściowo chronić wnętrze nowej części kościoła i ludzi tam przebywających na modlitwie - od nieprzychylnych zjawisk atmosferycznych.

2019-12-27, 101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodziliśmy 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pamiętając o poświęceniu powstańców modliliśmy się podczas Mszy świętej o godz. 18, a następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez nauczycieli i uczniów z oborzyskiej szkoły. Odbył się także apel poległych i uczniowie postawili zapalone znicze na grobach powstańców wielkopolskich.

2019-12-24, Boże Narodzenie 2019

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
ks. Proboszcz Wojciech Słomiński

2019-12-08, Poświęcenie medalików i książeczek oraz koncert

Podczas Mszy świętej o godz. 9.00 Ksiądz Proboszcz poświęcił dzieciom przygotowującym się do sakramentu I Komunii świętej przyniesione medaliki i książeczki do nabożeństwa. Duszpasterz podkreślił, że medalik nie jest talizmanem, ale symbolem wiary.

W czasie dzisiejszych Mszy świętych oraz koncertu mieliśmy okazję wysłuchać pięknych utworów muzycznych w wykonaniu muzyków: Dumitru Harea – Fletnia Pana (Mołdawia) i Andrij Melnyk – akordeon (Ukraina).

2019-12-05, ZAPROSZENIE NA KONCERT

Jako prezent Mikołajkowy zapraszam na koncert po Mszy św. o godz. 10.30 w niedzielę 8 grudnia - Dumitru Harea – Fletnia Pana (Mołdawia) , Andrij Melnyk – akordeon (Ukraina). Będzie można po koncercie zakupić płyty CD.