2019-08-15, Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Dożynki Parafialne 2019

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanej także świętem Matki Bożej Zielnej, modliliśmy się podczas Mszy świętej dziękczynnej za plony w intencji rolników z naszej parafii. Polecaliśmy Bogu i Maryi w opiekę pracę rolników, prosząc o błogosławieństwo dla nich. Poświęcono także wiązanki kwiatów i ziół, które parafianie przynieśli z sobą do świątyni.

2019-08-03, Program Odpustu ku czci MB Pocieszenia 2019

Piątek 30.08.2019

16.00  Rozpoczęcie uroczystości odpustowych. Odsłonięcie obrazu. Msza św. z kazaniem
błogosławieństwem dla rolników i działkowców

18.00  Msza św. z kazaniem. Procesja żałobna i modlitwy za zmarłych Księży parafii i dekanatu,
za zmarłych Parafian i Pielgrzymów i zmarłych od ostatniego Odpustu

20.00  Różaniec w intencji Parafian, Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu

Sobota 31.08.2019

8.00    Msza św. z kazaniem
10.00  Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem dla chorych i osób starszych
16.00  Msza św. z kazaniem i błogosławieństwo małych dzieci, szczególnie urodzonych od ostatniego Odpustu
18.00  Msza św. Pielgrzymów z Bonikowa  oraz poświęcenie pojazdów

20.00 KONCERT zespołu instrumentalno-wokalnego
21.00  Pasterka Maryjna z kazaniem i procesją z obrazem Matki Bożej

Niedziela 01.09.2019

6.00   Odsłonięcie obrazu i Msza św. z kazaniem
7.30   Msza św. z kazaniem
9.00   Msza św. Pielgrzymów z Kościana
10.30 Msza św. Pielgrzymów z Czempinia
12.00 SUMA -  z kazaniem i procesją   ks. Marcin Janecki - Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Kazania głosi ks. Dariusz Dąbrowski Cor -  Księża Filipini Gostyń

Spowiedź święta

w piątek  - w godz. 9.00-10.00, 16.30-17.30

w sobotę   w godz. 16.00-17.30, 20.30-21.00

Na uroczystości odpustowe wszystkich Drogich Parafian, Gości i Pielgrzymów -
czcicieli Matki Bożej Pocieszenia
bardzo serdecznie zapraszam
ks. Wojciech Słomiński

2019-06-29, Renowacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia oraz Krucyfiksu

Od kilku tygodni obraz Matki Bożej Pocieszenia z oborzyskiego sanktuarium jest poddawany renowacji.
Zamieszczamy informację o postępie prac oraz zdjęcia przedstawiające etapy pracy konserwatorskiej.
Dzisiaj do renowacji został przewieziony także Krucyfiks.

2019-06-29, Rozbudowa kościoła - stan na koniec czerwca

Prezentujemy kolejne etapy prac budowlanych związanych z rozbudową parafialnej świątyni - stan na koniec czerwca.
Prosimy o wsparcie modlitewne inicjatywy związanej z rozbudową oborzyskiego sanktuarium NMP Pocieszenia.
Można także wspierać kolejne etapy rozbudowy wpłatami na konto parafialne.

2019-06-20, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2019

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, bardzo liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.
Bierzemy udział w uroczystej procesji, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy Słowo Boże. Procesję zakończyło udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

2019-06-19, Spotkanie ministrantów z Księdzem Proboszczem

W środę 19 czerwca po wieczornej Mszy świętej odbyło się spotkanie formacyjne ministrantów z Księdzem Proboszczem. Na zakończenie spotkania przygotowano poczęstunek z grilla.