2019-04-14, Niedziela Palmowa 2019

Podobnie jak to się czyni we wszystkich kościołach katolickich, w Niedzielę Palmową Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione do świątyni palmy.

2019-04-13, Misterium Męki Pańskiej 2019

Podobnie jak w ubiegłych latach, parafianie z Oborzysk wzieli udział w wyjątkowych Rekolekcjach Wielkopostnych, jakimi jest Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli.
Nadzwyczajni szafarze komunii świętej z naszej parafii odegrali role strażników świątyni w tym niecodziennym duchowym i artystycznym wydarzeniu, które miało miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia o godz. 20.00.

2019-04-04, Kolejny etap rozbudowy kościoła

Prezentujemy kolejne etapy prac budowlanych związanych z rozbudową parafialnej świątyni.

Prosimy o wsparcie modlitewne inicjatywy związanej z rozbudową oborzyskiego sanktuarium NMP Pocieszenia.

2019-04-02, Rekolekcje z Przymierzem Miłosierdzia

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia przeżywaliśmy w parafii rekolekcje z misjonarzami z Przymierza Miłosierdzia.
Przez trzy dni przesłanie głosili misjonarka Ola i misjonarz Marcus pochodzący z Brazylii. Natomiast czwartego dnia, we wtorek modlił się z nami i ewangelizował misjonarz Rafael, także pochodzący z Brazylii.

W poniedziałek rekolekcje i adoracja Najświętszego Sakramentu były skierowane głównie do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, natomiast we wtorek do rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii św. oraz rodziców młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
Podczas obu adoracji modlitwę bardzo wzbogacił duet wokalno-gitarowy naszych parafian.

2019-03-23, 20 lat posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji poznańskiej

Tworzycie jedną wspólnotę rozdzielających Ciało i Krew Pańską i niosących wiarę, nadzieję i miłość, zgodnie ze słowami św. Ignacego z Antiochii: „wiara jest Ciałem Pana, a miłość jest Krwią Pańską" – powiedział abp Stanisław Gądecki do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Metropolita poznański 23 marca przewodniczył Mszy św. i spotkał się z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. z okazji 20-lecia pełnienia ich posługi w archidiecezji poznańskiej. Msza św. oraz wykłady odbyły się w hali nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Metropolita poznański, zwracając się do nadzwyczajnych Komunii św., podziękował za ich  ofiarną posługę i zaangażowanie.

– Dziękuję za 20 lat obecności nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji poznańskiej. Dziękuję za ducha ofiarnego, którego wymaga niedzielna posługa ze strony waszych rodzin. Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii św. domaga się wiary, nadziei i miłości, o co trzeba dla was prosić – zaznaczył abp Gądecki.

2019-03-14, Misterium Męki Pańskiej 2019

Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy wziąć udział w wyjątkowych Rekolekcjach Wielkopostnych, jakimi jest Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niecodziennym duchowym i artystycznym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową
13 kwietnia o godz. 20.00.