Dodano: 2015-02-07, Gminny konkurs literacko-motywacyjny

Parafia pw. NMP Pocieszenia i św. Mikołaja w Starych Oborzyskach jest współorganizatorem gminnego konkursu literacko-motywacyjnego "List do Nicka Vujicica". Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Parafia Kęblowo

Cele konkursu:
1. Kształtowanie właściwych postaw i zachowań zgodnych z wartościami: MIŁOŚĆ, WIARA I CZŁOWIECZEŃSTWO.
2. Zwrócenie uwagi młodych ludzi na postać niesamowitego człowieka Nicka Vujicica i bogatych treści, które głosi podczas podróży po całym świecie.
3. Skłonienie gimnazjalistów do refleksji nad swoim życiem, do kształtowania odpowiednich postaw, szukania właściwej drogi życiowej; do sprzeciwiania się temu, co tymczasowe i powierzchowne.

Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach oraz Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie.

Warunki uczestnictwa:
1. Zadaniem uczestników jest napisanie pracy konkursowej (od 2 do 4 stron A4) w formie listu do Nicka Vujicica.
2. Tematy pomocnicze listu: Które z wartości przedstawianych przez Nicka są mi najbardziej bliskie i dlaczego? Dlaczego chcę pojechać na spotkanie z Nickiem Vujicicem do Poznania na stadion INEA 30 kwietnia 2015 r.?.
3. Praca musi zostać napisana przez jednego autora.
4. Uczestnik konkursu oświadcza, iż jest autorem przedstawionej pracy literackiej.
5. Każda praca złożona na konkurs powinna posiadać na odwrocie dołączoną kartę informacyjną z literowym lub cyfrowym "godłem" autora (przykładowe "godła" BŁĘKIT, T312 itp.). W osobnej zamkniętej kopercie, dołączonej do pracy, opatrzonej tym samym "godłem", powinna znajdować się kartka z danymi osobowymi (pełne imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, nazwa szkoły) oraz z wypełnionym i podpisanym formularzem (pkt. 7).
6. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy są zobowiązani do przesłania pracy w wersji elektronicznej na adres barbarazet@interia.pl
7. Udział w konkursie oznacza zgodę na bezpłatną publikację prac przez organizatora i sponsora konkursu oraz na zamieszczanie danych osobowych uczestników w środkach masowego przekazu wraz z informacją o konkursie. Uczestnicy konkursu powinni zgłosić się do koordynatora po formularz.
8. Przystąpienie do konkursu oznacza wyrażenie zgody bez zastrzeżeń na warunki niniejszego regulaminu.
9. Prace konkursowe będzie oceniać jury powołane przez organizatorów.

Kryteria oceniania prac literackich:
1. Zgodność tematu pracy z tematem konkursu.
2. Objętość pracy (od 2 do 4 stron A4).
3. Dotrzymanie terminu dostarczenia pracy do koordynatora konkursu (do 16 marca).
4. Oryginalność podejścia do tematu.
5. Samodzielność.
6. Estetyka przedstawionej pracy.
7. Podpisanie przez rodziców/prawnych opiekunów zgody na udział uczestnika w konkursie na odpowiednim formularzu.

Nagrody:
Zostaną przyznane trzy równorzędne nagrody.
Każdy z trzech laureatów otrzyma bilet wstępu na unikalne spotkanie "Życie bez ograniczeń", podczas którego wystąpi m.in. Nick Vujicic i kilku innych wspaniałych gości specjalnych (30 kwietnia w Poznaniu). Osoby biorące udział w wydarzeniu zobaczą show, które jest połączeniem przemówień z równie ważnymi występami artystycznymi - inspirująca całość opowiada historię o marzeniach.
Więcej na http://www.zyciebezograniczen.pl/?ppid=21750

Dodatkowo każdy z trzech laureatów otrzyma książkę autorstwa sponsora konkursu Barbary Zaborskiej "Łódki Pana Boga". Oto jedna z licznych opinii czytelników "Łódek..." - książkę można określić w trzech punktach: bogata w treść, odważna i religijna.
Istotny jest fakt, że laureat, który wygra bilet otrzyma w dniu wręczenia nagród voucher zamiast oryginalnego biletu, ponieważ nagrodzeni gimnazjaliści wezmą udział w spotkaniu pod opieką Barbary Zaborskiej i Elżbiety Szczepaniak.
Jeśli z powodów losowych laureat nie będzie mógł wziąć udział w spotkaniu, w jego miejsce pojedzie inna osoba spośród uczestników konkursu wybrana przez jury. Decyzja jury jest ostateczna.

Organizatorzy:
- Firma Literacko-Wydawnicza ZETKI Barbara Zaborska
- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach
- Parafia pw. NMP Pocieszenia i św. Mikołaja w Starych Oborzyskach

Sponsor:
Firma Literacko-Wydawnicza ZETKI Barbara Zaborska

Terminy:
Termin dostarczenia prac do 16 marca 2015 r.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w KOK dnia 11 kwietnia 2015 r. podczas uroczystości, która rozpocznie się o godz. 17.00.

Przydatne linki:
Filmy, które pomogą poznać wartości przedstawiane przez Nicka Vujicica

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną z koordynatorem konkursu Barbarą Zaborską:
barbarazet@interia.pl lub tel. 65 5119820.

Parafia Kęblowo