Dodano: 2014-08-15, ogloszenia parafialne 17.08.2014

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 17 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu.

3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.

5. A w sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać

6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 14.00 – Dożynki Parafialne

Po Mszy św. Festyn parafialny. Proszę gospodynie o placek, smalec, proszę

także o fanty na loterię. Przypominam, że dochód z imprezy w całości będzie

przeznaczony na remont kaplicy cmentarnej.

7. Odpust ku czci MB Pocieszenia rozpocznie się w piątek 29.08.14. Program wywieszono w gablocie ogłoszeń. W niedzielę 31.08 na Mszy św. o godz. 12.00

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.