Dodano: 2014-09-12, ogloszenia parafialne 14.09.2014

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO                    14 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem na moście Muliwijskim, nieopodal murów Wiecznego Miasta ujrzał wtedy płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz”.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. jutro) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

4. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września.

5. Jeśli zaś jesteśmy rodzicami, to postarajmy się szczególnie w tym tygodniu znaleźć dodatkowy czas dla naszych dzieci i właśnie z nimi wyjść do kina czy do teatru, porozmawiać na temat tego, czego się ostatnio uczyły, co ich szczególnie zainteresowało lub zaniepokoiło, czego od nas oczekują. Nie żałujmy czasu na wychowanie naszych dzieci, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całego społeczeństwa.

6. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl III SP odbędzie się 15.09. w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL WT UAM i szkoły katolickie

9. We wtorek 16.10. wyrusza pielgrzymka do Rzymu. Zastępował mnie będzie ks. Proboszcz Józef Wachowiak z Głuchowa.

Pogrzeby: Jarosław Kąkolewski z ul. Torowej. Wieczny odpoczynek..

10. Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże.