Dodano: 2014-10-10, ogloszenia parafialne 12.10.2014

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA                             12 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

5. W czwartek 16.10 godz. 15.00 Zebranie Klubu Seniora, zaprasza zarząd.

W ty samym dniu po Mszy św. o godz. 17.00 dzieci ze SP im. JP II wraz z

Rodzicami i nauczycielami zaprezentują wieczornicę poświęconą Patronowi

Z ok. 36 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Serdecznie zapraszam!!.

6. Dziękuje za ofiary złożone dzisiaj, za tydzień przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną, Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Seminarium Duchowne w Poznaniu.

Życzę wszystkim Bożego pokoju na nowy tydzień. Szczęść Boże

Ks. W. Słomiński - proboszcz