Dodano: 2014-10-18, ogloszenia parafialne 19.10.2014

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA                19 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka

3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Zapraszam również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

4. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem.

5. W ubiegłym tygodniu na fundusz stypendialny zebraliśmy 595,12 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel, jak i za dzisiejsze do puszek na seminarium.

6. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, przeprowadzimy składkę rem-bud

7. Zapowiedzi:

Mariusz Sworacki zamieszkały w tutejszej parafii,

Sylwia Maćkowiak zamieszkała w parafii Św. Jerzego w Poznaniu

Ks. W. Słomiński - proboszcz