Dodano: 2014-10-24, ogloszenia parafialne 26.10.2014

ROCZNICA POŚWIĘCENIA  KOŚCIOŁA               26 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni.

2. W najbliższą sobotę, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według następującego porządku 7.30; 9.00; 14.00 Zaś w niedzielę, 2 listopada, po Mszy św. o godz. 10.30,  nastąpi procesja z błogosławieństwem grobów. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują.

3. W liturgii w tym tygodniu, dokładnie we wtorek, 28 października, będziemy przeżywać jeszcze święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00.

5. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

6. Proszę o uregulowanie zaległości związanych z prolongatą grobu.

7. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitw za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych można składać do skarbony.

8. Wymieniani roczne podajemy w zakrystii do końca listopada.

9. Dziękuje za ofiary złożone dzisiaj na tacę rem – bud. Tydzień temu składka misyjna wyniosła 827.33, a na Seminarium zebraliśmy 324,18. bóg zapłać.

10. Życzę wszystkim Bożego pokoju na nadchodzące dni zadumy i refleksji.

Ks. Wojciech Słomiński - proboszcz