Dodano: 2014-11-11, ogloszenia parafialne 16.11.2014

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA                          16 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

2. Radę Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w czwartek 20.11, a Radę duszpasterską w piątek 22.11. Spotkania odbędą się na probostwie o godz. 18.00

3. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła.

5. Dziękuje za ofiary złożone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tacę z 11.11.zebraliśmy 412.28zł. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca przeprowadzimy tacę rem – bud.

6. Biuro parafialne czynne będzie od środy 19.11, po Mszy św. Zastępstwo na czas mojej nieobecności pełni Ks. Prob. Józef Wachowiak z Głuchowa.

Ks. Wojciech Słomiński -  proboszcz