Dodano: 2014-11-21, ogloszenia parafialne 23.11.2014

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA           23 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.      Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.      Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

3. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

4. W I niedzielę Adwentu rozpocznę też odwiedziny duszpasterskie na Osiedlu PKP. Plan Przedstawia się następująco:

30.11. 2014  od. godz. 12.00 Dworzec, Os. PKP 1,2,3

06.12. 2014  od. godz. 11.00 Os. PKP 4,5,6

13.12. 2014  od. godz. 11.00 Os. PKP 7- 12

14.12. 2014  od  godz. 12.00 Os. PKP 13- 18

5. Planuję zorganizować

- pielgrzymkę do Rzymu na przełomie maja i czerwca, koszt 1250 zł + bilet

Lotniczy

- wycieczkę parafialną 4 dniową w I połowie lipca - Trójmiasto, Hel, Malbork

Koszt 429 zł

Dziękuje za ofiary złożone dzisiaj na tacę rem-bud. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Parafialną

Wszystkim życzę Bożego pokoju na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).