Dodano: 2015-01-16, ogloszenia parafialne 18.1.2015

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              18 stycznia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – jak słyszeliśmy już we wprowadzeniu do liturgii – przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

Planowana wycieczka do Trójmiasta odbędzie się w dniach od 29.06- 2.07

4. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan . Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby rem – bud w parafii.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Tadeusz Peszel z ul. Długiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.