Dodano: 2015-01-22, ogloszenia parafialne 25.1.2015

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         25 stycznia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa.

2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas na modlitwie i rozmowie. Odwiedziłem 526 rodzin. Pragnę bardzo serdecznie powitać w naszej wspólnocie nowych mieszkańców. Zebraną kwotę należną parafii 7128zł w całości przeznaczam na remont ołtarza. Bóg zapłać za złożone ofiary, oraz za dzisiejsze na tacę rem – budowlaną.

6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Radio Emaus.

7. Cmentarz,( segregacja, ) wioska kominy

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin,
  • 31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX w.

Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.

Ks. W. Słomiński - proboszcz