Dodano: 2015-02-14, ogloszenia parafialne 15.2.2015

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            15 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku, zakończenie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii i rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 9.00; 16.30; 18.00 Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Więcej na temat wstrzemięźliwości, postu i dni pokuty, powiemy w przyszłą niedzielę.

4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: godz. 17.30

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. Kazania pasyjne głosi ks. Marcin Janecki z Kościana.

6. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Zmarł ks. Stanisław Walenszczak – proboszcz z Konojady, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Konojadzie.

Spotkanie organizacyjne przed wycieczką do Trójmiasta odbędzie się 24.02; a przed pielgrzymką do Rzymu 27.02. Początek godz. 18.00