Dodano: 2015-02-28, ogloszenia parafialne 1.3.2015

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w pierwszy piątek  od godz.15.30 –dzieci z kl. IV , 16.30 adoracja , 17.00 – Msza Święta wieczorna.

Z posługą sakramentalną do chorych wyjadę w piątek o godz. 8.30.

Rodziny i opiekunów chorych proszę o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

– w sobotę o godz. 9.00 Msza św. w int II Róży Matek z Betkowa, zapraszam

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

5. Katechezy dla Gimnazjalistów:

Poniedziałek kl. I godz. 17.30; kl. II 18.15; Kl. III wtorek godz. 17.45

Dzieci z kl. III SP zbierają ziarno, i uczestniczą we Mszy św. o godz. 9.00

6. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach o godz.15.00 i drodze krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz do spełniania innych czynów pokutnych.

7. Dziękuje za zamontowanie latarni przed zakrystią i wszelkie pracę na rzecz parafii. Za tydzień przeprowadzimy składkę rem – bud. Projekty 3 – ołtarz.

Ks. Wojciech Słomiński - proboszcz