Dodano: 2015-03-13, ogloszenia parafialne 15.3.2015

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                15 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”.

2. Jutro przypada wspomnienie dowolne św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii. Swoją modlitwą obejmijmy jutrzejszych solenizantów i Polaków którzy w poszukiwaniu pracy udali się na Zieloną Wyspę.

3.W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania.  Na Mszę Świętą o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

5. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki o godz. 17.30, o gorzkich żalach w niedziele o godz. 15.00 i rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w środę 18.03. dla dzieci z obu naszych szkół.

6. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania a sobotę 28.03. Plakaty znajdują się na tablicach ogłoszeń i stronie www. Zachęcam do przeżycia tego wydarzenia.

Poświęcenie palm i procesja z palmami o godz. 9.00 Po Mszy – konkurs palm. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza młodzież i dzieci, do uczestnictwa w procesji z palmami wykonanymi samodzielnie. Będziemy wdzięczni sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu.

7. Rada Duszpasterska ma swoje spotkanie w poniedziałek 16.03, a Ekonomiczna we wtorek 17.03. Początek godz. 18.00 na probostwie.

8. Dziękuje za ofiary złożone na tacę rem-bud 2.782,71zł, za ofiarowane parafii ampułki do wina i wody, i prace wykonywane w domu katechetycznym. Bóg zapłać

Ks. Wojciech Słomiński - proboszcz

Zapowiedzi przedślubne:

Adam Jakubiak, zam. w Kawczynie

Daria Janiszewska, zam. w Czempiniu

Marek Pawlak, zam. w Betkowie

Magdalena Marciniak, pochodząca z parafii Czempiń

Wyżej wymienieni zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa zobowiązany jest powiadomić proboszcza.

Stare Oborzyska, 14.03.2015                                ks. W. Słomiński proboszcz