Dodano: 2015-04-04, ogloszenia parafialne 5.4.2015

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                            5 kwietnia 2015

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy.  Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta. Dzisiejsza składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL i WT UAM.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza Święta wieczorna. Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 18.00.

4. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę. Dzieci z kl. IV zapraszam do spowiedzi św. na godz. 17.00

Tego dnia przeżywać będziemy WIECZYSTĄ ADORACJĘ W PARAFII

wg następującego planu

Godz. 12.00 – 13.00 – Parafianie z Kawczyna

Godz. 13.00 – 14.00 – Parafianie z Jasienia

Godz. 14.00 – 15.00 – Parafianie z Nowych Oborzysk

Godz. 15.00 – 16.00 – Parafianie z Betkowa

Godz. 16.00 – 17.00 – Parafianie ze Starych Oborzysk

Godz. 17.00 – 18.00 – Parafianie z Os. PKP

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia  Przedstawiciele naszej parafii wezmą udział w diecezjalnych obchodach święta Caritas w Poznaniu 11 .04. Składka do puszek będzie przeznaczona na Caritas.

6. Dzieci z kl. III SP przeżyją I Spowiedź św.  11.04. sobota o godz. 10.00 i 10.30.

Bóg zapłać drogim Parafianom za

- udział w nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej ulicami wioski

- gremialny i zdyscyplinowany udział w spowiedzi wielkopostnej

- przygotowanie i zaangażowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia

- za wielkopostne dary: daninę diecezjalną i ofiary do skarbon rem – 241692zł

- wykonanie Grobu Pańskiego i porządki przed i w kościele

- za życzenia składane w Wielki czwartek, oraz wszelką życzliwość i Pomoc

-  ufundowanie paczek świątecznych dla dzieci i na niedzielę Palmową

7. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Zieleśkiewicz Goronski zam. w  parafii Jana Bosko w Luboniu

Agnieszka Słuja, zam. w Nowych Oborzyskach.

Dawid Dogiel, zam na terenie  parafii Ducha Św. w Kościanie

Magdalena Grzelczyk, zam. na terenie parafii Ducha Św. w Kościanie.

Paweł Popowicz, zam na terenie parafii Farnej w Kościanie

Sylwia Nieć, zam. w Starych Oborzyskach

Wyżej wymienieni zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa zobowiązany jest powiadomić proboszcza.

Stare Oborzyska, 29.03.2015                                ks. W. Słomiński proboszcz

Ks. Wojciech Słomiński - proboszcz