Dodano: 2015-04-10, ogloszenia parafialne 12.4.2015

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                        12 kwietnia 2015

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia  Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. Rodziców dzieci z kl. III SP zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w piątek 17.04. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne przed I Kom. Św.

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

5. Rodziców młodzieży z kl. III Gim. zapraszam na Mszę św. w poniedziałek 20.04. o godz. 18.00. Po Mszy św. konferencja dla rodziców.

6. Dzisiaj Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną

7. Wszystkim życzę Bożego pokoju na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Roszak, st.wol., zam. na terenie naszej parafii

Dorota Sadzka, st. wol., zam. na terenie Parafii w Siemowie

Ks. Wojciech Słomiński - proboszcz