Dodano: 2015-05-22, ogloszenia parafialne 24.5.2015

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                             24 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów.

2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp.Z. Fortuniak udzieli Sakramentu Bierzmowania 25 uczniom III Kl. Gim. Spotkania organizacyjne w pon. i wt. 19.00. Spowiedź św. we wtorek o godz. 20.00

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Klub Seniora zaprasza na zebranie wszystkich członków na godz.15.00

6. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym  proszę o przygotowanie ołtarzy wyznaczone wioski.

7. Za tydzień przeprowadzimy składkę rem-bud. Dotacje. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 226,22zł na ASD w Poznaniu. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel jak i ofiarowaną modlitwę w intencji powołań.

Na cały tydzień wszystkim życzę Bożego. Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedślubne :

Angelika Przybyła zam. na terenie naszej parafii

Piotr Szymkowiak zam. w Będlewie

Ks. W. Słomiński- proboszcz