Dodano: 2015-07-18, ogloszenia parafialne 19.7.2015

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           19 lipca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3.W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie.

Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących.

5. Tegoroczny Odpust Parafialny odbędzie się od 28.08 do 30. 08. 2015r.

6. Msze św. w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 18.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VII – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin.
  • 22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana „Apostołką Apostołów”
  • 24 VII – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier.

Wszystkim życzę Bożego pokoju. Szczęść Boże

Ks. W. Słomiński - proboszcz