Dodano: 2015-08-27, ogloszenia parafialne 30.8.2015

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA                  30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Odpust ku czci NMP Pocieszenia. Witam  serdecznie wszystkich pielgrzymów, gości i naszych parafian. Wszystkim życzę wielu łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia. Szczęść Boże!

Przy zakrystii można zamawiać Msze św. lub złożyć intencję na Nowennę do MB Pocieszenia

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00 i 9.30

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy  czwartek okazja do spowiedzi od godz. 17.00

W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00

6. Spotkanie organizacyjne przed wylotem do Rzymu – 4.09.g. 19.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku.