Dodano: 2016-01-29, ogłoszenia 31.1.2016

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         31 stycznia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę.

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych

3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 wolna int.; 16.30; 18.00 Przynieśmy  ze sobą gromnice. Dzieci z kl. III SP zapraszam ze świecami na godz.18.00

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. W środę nowenna do MB Pocieszenia

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek odwiedzę chorych, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

W piątek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30

W sobotę zapraszam na Msze św. o godz. 9.00 w int. WŻR

7. Spotkanie dla kl. II i III Gim. 21.02. niedziela godz. 11.30

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia