2012-01-08, Koncert Chóru z Wąsowa

W niedzielę wierni, którzy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 11.30, mieli przyjemność wysłuchać kolęd w wykonaniu Chóru z Wąsowa koło Nowego Tomyśla. Chórzyści zaśpiewali także kilka pieśni po zakończonym nabożeństwie.

2011-12-31, Podsumowanie roku 2011 - duchowe i materialne

"Wyszliśmy z ręki Pana Boga i do Niego zdążamy każdego dnia naszego życia. Często jednak o tym zapominamy, przygnieceni nawałem codziennych spraw i zajęć. Dlatego potrzebne są nam takie momenty w życiu, w których moglibyśmy głębiej zastanowić się nad sobą. Odpowiednią do tego chwilą jest koniec każdego roku."

2011-12-23, Spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej z ks. Proboszczem

W tygodniu poprzedzającym święta Narodzenia Pańskiego, ksiądz Proboszcz zorganizował spotkania opłatkowe.
We wtorek zaproszone zostały Rady Duszpasterska i Ekonomiczna.
Natomiast w piątek poprzedzający Wigilię Bożego Narodzenia z kapłanem spotkali się ministranci.

2011-12-21, Podsumowanie Rorat

Aż osiemdziesięcioro dzieci oddało księdzu Proboszczowi plansze "Pamiętnik papieskiego anioła" z powklejanymi obrazkami z poszczególnych dni. Tak duża frekwencja bardzo cieszy. W nagrodę za regularne uczęszczanie na adwentowe nabożeństwa wśród dzieci zostały rozlosowane figurki Matki Bożej. Pozostałe dzieci otrzymały magnesy w postaci aniołków oraz słodycze.

2011-12-19, Świąteczne paczki dla potrzebujących

31 rodzin z naszej parafii otrzymało po 2 paczki z żywnością. Jedna paczka zawierała artykuły spożywcze, które ofiarodawcy składali w wyłożonych w sklepach koszach. Natomiast drugie paczki ufundował pan Zdzisław Gidaszewski. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotowały podarunki. Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki darów,
a ofiarodawcom za złożone dary.

2011-12-06, Odpust Parafialny św. Mikołaja

6 grudnia patronuje nam święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne.
Tego dnia przeżywamy Odpust Parafialny św. Mikołaja. Mszę św. koncelebrowali księża wikariusze naszego dekanatu, a przewodniczył ksiądz Kanonik Symplicjusz Nowak, który przez 18 lat był Proboszczem w naszej parafii. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się ponownie spotkać z naszym Duszpasterzem sprzed lat.
Tradycyjnie już ks. Proboszcz Wojciech Słomiński przygotował dla dzieci niespodziankę - zaprosił biskupa, świętego Mikołaja, aby obdarował najmłodszych parafian słodkimi podarunkami.