2021-04-03, Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych oraz migawki z Triduum Paschalnego

Niech radość wielkanocnego poranka,
pomimo zmagań z pandemią,
opromieni was nadzieją, ufnością i pokojem.
Życzę wam radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem!

2021-03-25, Msze Święte przy ołtarzu polowym

W związku z kolejnymi obostrzeniami w najbliższą sobotę 27 marca i niedzielę 28 marca Msze święte w naszej parafii zostaną odprawione przy ołtarzu polowym. Dotyczy to także Gorzkich Żali.
Będzie możliwość wejścia do kościoła, zgodnie z obecnymi zasadami pandemicznymi.

2021-03-09, Biskupi na 1700-lecie ustanowienia niedzieli dniem świątecznym

Zapraszamy wszystkich do budowania kultury niedzieli wolnej od przymusu pracy. Niech będzie ona dniem odpoczynku i wzmocnienia sił, odrodzenia osłabionych więzi rodzinnych i społecznych. Niech będzie okazją do emocjonalnego wyciszenia, a także do budowania wspólnoty rodzinnej, religijnej i narodowej – napisali przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc w Apelu o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy.

2021-02-22, List pasterski na Wielki Post 2021

LIST PASTERSKI
ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO
NA WIELKI POST ROKU PAŃSKIEGO 2021

Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Archidiecezjanie!

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Przed nami droga, która ma nam pomóc w odkryciu Bożej miłości, objawionej w osobie Jezusa Chrystusa i w Jego dziele przejścia przez mękę, śmierć do zmartwychwstania.

Wielkopostna droga jest swego rodzaju projektem duchowym, jaki możemy realizować na trzech ścieżkach wskazanych przez samego Pana Jezusa w odczytanej w Środę Popielcową Ewangelii. Tymi ścieżkami są: modlitwa, post i jałmużna (Mt 6,1-6.16-18).

2021-01-01, Duszpasterskie podsumowanie 2020 roku

To był wyjątkowy rok. Dobry chrześcijanin rozmyśla, co miniony rok przyniósł dobrego a co trudnego.
Za jedno i drugie Panu Bogu dziękujemy, bo te trudne chwile też nas czegoś nauczyły. Prosimy też o dalsze Boże Łaski i Opiekę Bożą w Nowym Roku, szczególnie o szybkie zakończenie pandemii.
Przepraszamy za wszelkie zło i niedoskonałości. Z duchowych dobrodziejstw dziękujemy Panu Bogu za przeżyte uroczystości i odpusty.
Dziękujemy za każdorazowe powstanie z grzechów i za wszystkie spotkania z Panem Bogiem w Komunii św.
Dziękujemy za Msze św. i za sakramenty święte.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystko, co się dokonało w naszym życiu.

2020-12-24, Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia 2020

W tej pandemicznej rzeczywistości z wiarą wpatrujemy się w cud Bożej miłości promieniującej ze żłóbka Betlejemskiego, ufając, że miłującemu Boga, wszystko wychodzi na dobre (por. Rz 8,28).
Skoro tak, to jak mówi kolęda: „
Weselmy się, radujmy się, Bogu cześć dajmy”.