2020-06-14, Pomoc dla Parafianina

Niestety, ś.p. Michał Skrzypek odszedł już do Pana. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.
Dziękujemy za wszelkie wsparcie - zarówno modlitewne, jak i finansowe.

Prawdziwy chrześcijanin potwierdza swoją wiarę, miłość do bliźniego - czynami. Dlatego cieszymy się, że tak wiele osób potrafi pomagać i gorąco zachęcamy do wsparcia naszego parafianina - Michała Skrzypka, który potrzebuje półtora miliona złotych na leczenie śmiertelnej choroby.

Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

2020-05-29, DEKRET dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii

W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. limitu uczestników zgromadzeń religijnych oraz z aktualną sytuacją epidemiologiczną, zmianom ulegają poniższe zasady dotyczące duszpasterstwa. Poza sprawami uwzględnionymi w niniejszym dekrecie, nadal obowiązują regulacje zawarte w wydanych dla Archidiecezji Poznańskiej poprzednich aktach prawnych.

2020-05-17, 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

Podajemy także wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona.

2020-05-09, DEKRET dotyczący duszpasterstwa w czasie epidemii (maj 2020)

ARCYBISKUP METROPOLITA POZNAŃSKI

Poznań, dnia 7 maja 2020 roku

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną obowiązują dotychczas wydane dla Archidiecezji Poznańskiej akty prawne, dotyczące sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w czasie epidemii. Obecnie szczególnie należy uwzględnić wskazania zaktualizowane w niniejszym dekrecie.

2020-04-26, Liczba osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, w naszej świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 19 osób (nie licząc kapłana i służby liturgicznej): 10 w zabytkowej części oraz 7 w dobudowanej, 2 osoby na chórze. Nie jest ograniczona liczba służby liturgicznej.
Miejsca są wyznaczone kartkami z napisem: miejsce siedzące. Bardzo prosimy, aby nie przemieszczać tych kartek.

Na zewnątrz kościoła może przebywać 30 osób.

2020-04-24, Rozbudowa kościoła - stan na koniec kwietnia

Przedstawiamy kolejne etapy rozbudowy naszej parafialnej świątyni.
Wylano posadzkę i założono instalację elektryczną. Wcześniej założono schody na chór.
Nasz parafianin, Pan Romuald Gramza, bezpłatnie wykonał prace tapicerskie na ławkach w nowej części kościoła.