2020-03-25, Kolejny Dekret Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 marca br. i Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br., zarządzam dla całej Archidiecezji Poznańskiej, co następuje...
(także decyzja dotycząca sakramentu I Komunii świętej).

2020-03-13, Dekret Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

Dekret dla Archidiecezji Poznańskiej w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób.
Zamieszczamy także poprzedni dekret, z 12 marca - ze szczegółowymi wytycznymi.

2020-02-29, Fotoksiążka - pamiątka nawiedzenia Matki Bożej

Informujemy, że przygotowano fotoksiążkę, w której znajdują się zdjęcia z uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w Ikonie Jasnogórskiej w dniach 15-16 lutego 2020 r. To wyjątkowe wydarzenie, które może się powtórzyć nie wcześniej niż za 40 lat, dlatego także w ten sposób upamiętniono ten czas.

2020-02-16, Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

Przez cały tydzień podczas Misji Świętych rozpalaliśmy naszą wiarę starając się, aby przyniosły one nasze odrodzenie.
Cudownym zwieńczeniem tego czasu było Nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Ikony Jasnogórskiej. Wiemy doskonale, że Maryja jest z nami cały czas. Jednakże podczas peregrynacji, mieliśmy okazję publicznie wyrazić miłość do Matki Jezusa. Na nowo z wielką siłą rozjaśniło nas światło Pana, zajaśniała nadzieja, umocniła się wiara i rozpaliła gorąco miłość do Boga i Niepokalanie Poczętej Maryi.

2020-02-15, Zakończenie Misji Świętych

W piątek 14 lutego podczas Mszy świętej wieczornej i nabożeństwa poświęcenia Krzyża Misyjnego zakończyliśmy Misje Święte. To był wspaniały czas, wypełniony modlitwą, naukami rekolekcyjnymi i nabożeństwami.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu Joelowi Kokottowi za posługę misyjną w naszej parafialnej społeczności.
Cieszymy się, że Ksiądz Proboszcz zaprosił do nas ponownie tak wspaniałego rekolekcjonistę.

2020-02-14, Pomoc dla Parafian

Jesteśmy w trakcie Misji świętych i tuż przed nawiedzeniem naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii ikony Jasnogórskiej Pani.
Wczoraj mieliśmy okazję w naszej świątyni odnowić przyrzeczenia Chrztu Świętego oraz ślubów małżeńskich. Kilkadziesiąt małżeństw to uczyniło, co było przepięknym przeżyciem. Przyjęliśmy także błogosławieństwo Rodzin.

Prawdziwy chrześcijanin potwierdza swoją wiarę, miłość do bliźniego - czynami. Dlatego cieszymy się, że tak wiele osób potrafi pomagać i gorąco zachęcamy do wsparcia Rodziny, którą spotkała tragedia pożaru.