2017-09-29, Idźcie i głoście...

Trwamy nadal (jeszcze przez kilka tygodni) w roku liturgicznym, którego hasłem są słowa: "Idźcie i głoście".
22 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Dzień wcześniej odbędzie się uroczysta promocja książek "Wypłyń na głębię" Barbary Zaborskiej i "Wszystko będzie dobrze" Weroniki Rataj.
Nasza parafia wspiera pomocję książek w związku z tym, że są przepełnione chrześcijańskimi wartościami, a pierwsza z nich wręcz zachęca do wypłynięcia na głębię wiary.
Serdecznie zapraszamy na promocję książek, która odbędzie się 21 października (sobota) o godz. 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. Wstęp wolny.

2017-09-24, Różaniec do Granic

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w modlitwę na olbrzymią skalę 7 października - Różaniec do Granic.
Tego dnia setki tysięcy Polaków będą się modlić na granicy Polski za nasz kraj i za cały świat.
Osoby, które nie mogą udać się do wybranych miejsc, zachęcamy do udziału
w Nabożeństwie Fatimskim, które jest odprawiane w naszym kościele w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8.30.

2017-09-12, Koronacja obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej

10 września przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w wyjątkowej archidiecezjalnej uroczystości - koronacji obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

2017-09-04, Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny dla społeczności Zespołu Szkół Gminy Kościan Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi i Przedszkole w Starych Oborzyskach.

2017-09-03, Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia 2017

W dniach od 1 do 3 września przeżywaliśmy Parafialny Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia.
Kazania głosił ojciec Wiesław Nazaruk OMI. Niedzielnej Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Rafał Pajszczyk.
W sobotę uroczystości uświetniły przybyłe poczty sztandarowe drużyn pożarniczych
i orkiestra oraz wieczorny występ zespołu wokalno-muzycznego.

2017-08-20, Msza święta dziękczynna za plony 2017

Dzisiaj o godz. 15.00 została odprawiona Msza święta dziękczynna za plony w intencji rolników z naszej parafii oraz z Gminy Czempiń. Polecaliśmy Bogu w opiekę pracę rolników, prosząc o błogosławieństwo dla nich.
Przedstawiciele wiosek przynieśli pięknie wykonane wieńce dożynkowe, które poświęcił ksiądz Dariusz Mazur, koncelebrujący Mszę świętą.
Mieszkańcy Jasienia - tegorocznego organizatora Dożynek Gminy Czempiń - przyjechali do kościoła powozami i bryczkami.