2018-03-24, Misterium Męki Pańskiej 2018

Podobnie jak w ubiegłych latach, parafianie z Oborzysk wzieli udział w wyjątkowych Rekolekcjach Wielkopostnych, jakimi jest Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli.
Nadzwyczajni szafarze komunii świętej z naszej parafii odegrali role strażników świątyni
i człowieka z tłumu w tym niecodziennym duchowym i artystycznym wydarzeniu, które miało miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca o godz. 19.00.

2018-03-17, Sprawa Chrystusa

W ramach cyklu "Dobry film" serdecznie zapraszamy na ekranizację bestsellerowej powieści opartej na faktach pt. "Sprawa Chrystusa".
Film zostanie wyświetlony w szkolnej sali audiowizualnej 23 marca (piątek) o godz. 19.00.

Wstęp wolny.

2018-03-14, Parafialne rekolekcje wielkopostne

Od poniedziałku do środy (12-14 marca) o godz. 18.00 mieliśmy okazję uczestniczyć we Mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi pod hasłem: "Gdzie jest Duch Pana, tam jest wolność". Nauki głosił ks. Jacek Roszkowski z Kościana.

Ks. Proboszcz zapraszał wszystkich parafian. W poniedziałek szczególnie osoby zaangażowane w grupy duszpasterskie, we wtorek młodzież z kl. III gimnazjalnej, w środę rodziców dzieci z kl. III SP.
Natomiast nauki podczas tegorocznych nabożeństw Gorzkich Żali głosi ks. Oscar Nejman z Czempinia.

2018-03-03, Misterium Męki Pańskiej 2018

Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy wziąć udział w wyjątkowych Rekolekcjach Wielkopostnych, jakimi jest Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niecodziennym duchowym i artystycznym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca o godz. 19.00.

2018-02-17, Rozbudowa parafialnej świątyni

Drodzy, Szanowni Parafianie,
tworzymy naszą lokalną Wspólnotę, której głównym celem powinno być wspieranie siebie nawzajem w dążeniu do pogłębiania więzi ze Stwórcą.

Oprócz najistotniejszych zadań duchowych, naszym moralnym obowiązkiem jest dbałość także o świątynię, miejsce modlitwy i kultu Boga w Trójcy Jedynego oraz Matki Bożej Pocieszenia. Nasz obecny kościół jest zbyt mały, aby swymi murami objął uczestniczących we Mszach Świętych parafian i pielgrzymów, dlatego mamy już zatwierdzony projekt na jego rozbudowę. Niestety, na tego typu inwestycje nie można otrzymać dofinansowania zewnętrznego, dlatego jedyną możliwością, aby wznieść mury nowej części świątyni jest hojność ofiarodawców.

2018-01-20, DKMS pokonajmy nowotwory krwi

Drodzy Parafianie, 28 stycznia 2018 r. w godz. 8.00-16.00, w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu oraz w Szkole Podstawowej w Głuchowie - odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Asia i Inni potrzebują Twojej pomocy”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa.