2018-06-23, Udział w uroczystości 1050. rocznicy biskupstwa poznańskiego

Przedstawiciele naszej parafii, m.in. Szkolnego Koła Caritas, wzięli udział
w uroczystościach z okazji jubileuszu najstarszego biskupstwa na ziemiach polskich.

2018-06-21, Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

21 czerwca, w czwartek, społeczność Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach uczestniczyła w uroczystej Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Ksiądz Proboszcz życzył wszystkim bezpiecznych, radosnych wakacji, w ciągłej łączności z Bogiem.
Po Eucharystii delegacja uczniów złożyła kwiaty przy obelisku patrona, św. Jana Pawła II.

2018-06-11, Sakrament Bierzmowania oraz poświęcenie skweru im. ks. Z. Ciepluchy

W poniedziałek 11 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup Damian Bryl udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Po Mszy św. udaliśmy się na pobliski skwer, który został poświęcony przez Księdza Biskupa w związku z nową nazwą: Skwer im. Ks. Zygmunta Ciepluchy.

2018-05-31, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2018

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, bardzo liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.

2018-05-27, Biało-czerwone to barwy niezwyciężone - Biała Niedziela

Po raz trzeci stowarzyszenie TEAM AKTYWNI RAZEM zorganizowało Białą Niedzielę (27 maja). Z bezpłatnego pomiaru cukru oraz ciśnienia krwi skorzystało 67 osób. Akcję zorganizowano w ramach projektu „Biało-czerwone to barwy niezwyciężone, tropem Niepodległej w naszej małej ojczyźnie – Wielkopolsce”.

2018-05-22, Pielgrzymka uczniów klas trzecich do Szamotuł - 2018

We wtorek 22 maja uczniowie klas trzecich, którzy 13 maja po raz pierwszy przyjęli Chrystusa Eucharystycznego -  wraz z księdzem Proboszczem Wojciechem Słomińskim, rodzicami, wychowawczyniami: panią AnnąTomaszewską i panią Agnieszką Zapłatą oraz panią katechetką Barbarą Zaborską - udali się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach.
Podczas Mszy Świętej dzieci modliły się o czystość serca i trwanie bez grzechu. Wcześniej kustosz sanktuarium, ksiądz Proboszcz Mariusz Marciniak, przybliżył pielgrzymom historię cudownej ikony Matki Bożej Pocieszenia.