2018-09-22, Włącz pełnię Wiary - Stadion Młodych

Masz pytania dotyczące Boga?
Chcesz Go doświadczyć?
To spotkanie jest dla Ciebie!
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na niesamowite wydarzenie religijne, które odbędzie się 6 października na Stadione PGE Narodowym w Warszawie.
Mamy wykupione bardzo dobre miejsca blisko płyty głównej.
Koszt biletu to 12 zł, koszt przejazdu 60 zł.

2018-09-03, Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny dla społeczności Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach.

2018-09-02, Odpust i Dożynki Parafialne 31.08-02.09.2018

W dniach od 31 sierpnia do 2 września przeżywaliśmy Parafialny Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia.
Kazania głosił ks. ojciec Joel Stanisław Kokott OFM.
W sobotę uroczystości uświetniły przybyłe poczty sztandarowe drużyn pożarniczych
i orkiestra oraz wieczorny występ zespołu wokalno-muzycznego.
Niedzielnej Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Kanonik Eugeniusz Lijewski. Podczas Sumy, która była jednocześnie Mszą świętą dziękczynną za plony
w intencji rolników z naszej parafii, polecaliśmy Bogu i Maryi w opiekę pracę rolników, prosząc o błogosławieństwo dla nich.

2018-08-21, Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę

Ksiądz Proboszcz wraz z grupą Parafian 19 i 20 sierpnia przebywali u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.
Wieczorem w niedzielę modliliśmy się podczas Apelu Jasnogórskiego, natomiast
w poniedziałkowy ranek o godz. 6.00 uczestniczyliśmy w uroczystym odsłonięciu cudownego obrazu oraz we Mszy świętej w kaplicy.
Pielgrzymi mieli okazję także zwiedzać wystawy jasnogórskie, podziwiać panoramę
z wieży oraz spacerować po wałach sanktuarium, przy których znajduje się Droga Krzyżowa.

2018-08-14, Odpust i Dożynki Parafialne 2018

Ksiądz Proboszcz Wojciech Słomiński serdecznie zaprasza Drogich Parafian,
Gości i Pielgrzymów - czcicieli Matki Bożej Pocieszenia na uroczystości odpustowe oraz dożynki parafialne, które w tym roku odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 2 września.

2018-06-30, Pielgrzymka do Elbląga, Sanktuarium MB w Świętej Lipce oraz w Gietrzwałdzie

W dniach 25-29 czerwca odbyła się parafialna pielgrzymka do Elbląga, Sanktuarium
w Świętej Lipce oraz w Gietrzwałdzie.
Wyjazd rozpoczęła Msza św. w naszym parafialnym sanktuarium. Podczas pielgrzymki mieliśmy okazję zwiedzić przepiękny Elbląg i poznać jego historię w miejscowym muzeum. Płynęliśmy Kanałem Elbląskim, którego osobliwością na skalę europejską jest zespół pięciu pochylni, po których przetacza się statki na specjalnych platformach ustawionych na szynach.
Zwiedzaliśmy Wilczy Szaniec w Gierłoży - gdzie podczas II wojny światowej znajdowała się kwatera główna A. Hitlera.
Niesamowitym przeżyciem był pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej, w którym nie tylko wysłuchaliśmy przepięknego organowego koncertu i zwiedziliśmy świątynię oraz otaczające ją krużganki, ale także uczestniczyliśmy we Mszy świętej.
Dla wielu osób najważniejszym punktem pielgrzymki był pobyt w Gietrzwałdzie. Objawienia Matki Bożej w tamtejszym sanktuarium są jedynymi w Polsce oficjalnie potwierdzonymi przez Kościół. Miały miejsce 141 lat temu
i w znaczącym stopniu przyczyniły się do odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, aby nawiedzić bazylikę prymasowską Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha.