2018-05-13, I Komunia Święta - 13 maja 2018

W niedzielę 13 maja trzydzieści troje dzieci przystąpiło w naszej parafii po raz pierwszy do Komunii Świętej - podczas uroczystej Mszy świetej o godz. 10.30.

Wszystkim dzieciom, które przyjęły Chrystusa Eucharystycznego do swego serca życzymy, aby Jezus był ich Przyjacielem przez całe życie.
Mszę świętą koncelebrował poprzedni wieloletni Proboszcz naszej parafii - ks. Symplicjusz Nowak.

Zdjęcia mamy dzięki uprzejmości pracowników firmy FOTO KERA - dziękujemy.

2018-05-10, Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich

10 maja przedstawicielki oborzyskiej wspólnoty, które wzięły udział w Archidiecezjalnym Kongresie Parafialnych Rad Duszpasterskich, zaprezentowały pozostałym osobom z grupy duszpasterstwa parafii najważniejsze informacje ze spotkania, które miało miejsce 14 kwietnia na terenie MT Poznańskich.
Uczestnicy wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, zwiedzili wystawę targów SAKRALIA oraz wysłuchali przygotowanych prezentacji i referatów dotyczących działalności Parafialnych Rad Duszpasterskich w parafiach.

2018-03-31, Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania

Z okazji Świąt Zmartwychwstania życzę,
aby ten czas był czasem przemiany serc.
Aby udział w tych tajemnicach ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość.
Niech Zmartwychwstanie dokonuje się we wszystkich sercach każdego dnia.

ks. Wojciech Słomiński - proboszcz

2018-03-29, Droga Krzyżowa ulicami Starych Oborzysk 2018

W Wielką Środę (28 marca) tradycyjnie już uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami Starych Oborzysk.
Krzyż niosły poszczególne stany, czyli: Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, ministranci, Caritas, niewiasty, mężczyźni, Służba liturgiczna, uczniowie kl. VII SP, rodzice dzieci z kl. III SP, kolejarze i pracownicy kolei, uczniowie II kl. gimn., uczniowie  III kl. gimn., nauczyciele i pielęgniarki, nowi mieszkańcy (od 8 lat), OSP Stare Oborzyska.

2018-03-28, Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2018

Podczas Wielkiego Tygodnia, w dniach 26-28 marca, dzieci i młodzież z naszej szkoły przeżywały rekolekcje wielkopostne pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".
Naukę rekolekcyjną w kościele prowadził ks. Oscar Nejman, natomiast w szkole
s. Justyna Galant.
We wtorek uczniowie klas I-IV obejrzeli w leszczyńskim kinie film pt. "Ups, Arka odpłynęła", natomiast klas V-VII film pt. "Mecz o wszystko" - po wcześniejszych prelekcjach.
Młodzież z klas gimnazjalnych w gostyńskim kinie obejrzała film pt. "Ignacy Loyola".
W trzeci dzień rekolekcji uczniowie najstarszych klas (VII, II i III gim.) uczestniczyli we Mszy św. i wysłuchali świadectwa wiary Krzysztofa Nichterleina, natomiast dzieci z klas I-VI wzięły udział w Eucharystii i Drodze Krzyżowej.

2018-03-25, Niedziela Palmowa 2018

Podobnie jak się czyni we wszystkich kościołach katolickich, w Niedzielę Palmową Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione do świątyni palmy, po czym weszliśmy z procesją do kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.