2022-12-18, Koncert Katarzyny Zawady

W piątkowy wieczór 16 grudnia w naszej szkole odbył się przepiękny koncert pani Katarzyny Zawady.
Inicjatorem koncertu był ksiądz proboszcz Jacek Markowski, natomiast organizatorem - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej.
Pani Katarzyna jest absolwentką Wydziału Wokalno–Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Z wykształcenia również pianistka. Swój warsztat muzyczny (wokalny i pianistyczny) kształci od 5. roku życia. Od kilku lat realizuje koncerty pamięci Anny German "Śpiewająca Eurydyka", które odbywają się w kraju i za granicą, m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych.

2022-12-04, Jarmark Mikołajkowy i ubieranie choinki

W niedzielę 4 grudnia przy naszym kościele odbył się Jarmark Mikołajkowy - w ofercie m.in. pierniki, słodkości i dekoracje świąteczne.
Dzieci miały okazję ubrać choinkę ozdobami - także tymi własnoręcznie przygotowanymi. Były też słodkości od św. Mikołaja.
Ksiądz Proboszcz zapalił - przy aplauzie zebranych - światełka na choince.

2022-12-02, Z narodzeniem Jezusa było tak... roraty 2022

Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W związku z tym możemy uczestniczyć w roratach pod hasłem: "Z narodzeniem Jezusa było tak...". Dzieci przychodzą z lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami.
W czasie tegorocznych rorat rozpoczynamy naszą niezwykłą przygodę z bohaterami, których historie opisane są w Biblii. Byli bardzo różni, żyli w różnym czasie i miejscu, ale to, co ich łączyło, to miłość Boga, który ich stworzył. Poznamy dzieje Adama i Ewy, Samuela, Maryi i dowiemy się, jak to było z narodzeniem Pana Jezusa. Poprowadzi nas dziadek Joachim.

2022-11-27, Nowi ministranci

Podczas dzisiejszej Mszy św.  o godz. 10.00 do grona służby liturgicznej naszej parafii dołączyło trzech nowych ministrantów. Chłopcy przez kilka miesięcy przygotowywali się do tego dnia.
Wraz z księdzem Proboszczem modliliśmy się w ich intencji, aby jak najlepiej służyli Bogu i byli jak najlepszymi synami i uczniami.

2022-11-26, Msza św. w intencji Kolejarzy - 2022

Z okazji święta patronki kolejarzy - świętej Katarzyny - 25 listopada została odprawiona Msza święta w intencji tej grupy zawodowej i ich rodzin oraz mieszkańców osiedla PKP.
Tradycyjnie już tego dnia zaprezentowano wizerunek św. Katarzyny oraz symbole kolejarskie.

2022-09-30, Pomagamy Kubie

W niedzielę 2 października po Mszach Świętych była okazja zakupu pysznych ciast.
Wiele osób przekazało także wsparcie finansowe bez zakupu wypieków.
BARDZO serdecznie DZIĘKUJEMY za każdy rodzaj zaangażowania w zbiórkę funduszy dla Kuby.
Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 6745,13 zł!!!

U 8-letniego Jakuba zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną o typie T komórkowym i guz śródpiersia.
Jakub od 19 kwietnia jest poddany leczeniu na oddziale Onkologii szpitala im. Jonschera w Poznaniu.

Dochód ze sprzedaży oraz dodatkowe ofiary będą przekazane m.in. na pokrycie kosztów potrzebnych na zakup leków, środków opatrunkowych, transport do Kliniki.