2023-08-21, Program Odpustu ku czci MB Pocieszenia 2023

bardzo serdecznie zapraszam

ks. Jacek Markowski

2023-08-20, Dożynki parafialne 2023

20 sierpnia modliliśmy się podczas Mszy świętej dziękczynnej za plony oraz w intencji rolników  i wszystkich pracujących "na chleb" z naszej parafii. Polecaliśmy Bogu i Maryi w opiekę pracę rolników, ogrodników i działkowców prosząc o błogosławieństwo dla nich. Przedstawiciele poszczególnych wiosek przynieśli z sobą do świątyni bochny chleba oraz wieńce dożynkowe.
Po Mszy św. panie z Akademii św. Mikołaja częstowały uczestników niedzielnej liturgii pysznym chlebem.

2023-06-23, Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św. dziękczynną dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach.
Uczniowie oborzyskiej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami dziękowali Bogu za miniony rok szkolny oraz prosili o bezpieczny wypoczynek podczas wakacji.
Ksiądz Proboszcz przypomniał, że wakacje nie są "odpoczynkiem" od Pana Boga. W czasie wypoczynku powinniśmy nadal pamiętać o modlitwie i Mszy świętej.

2023-06-20, 50. rocznica święceń kapłańskich ks. Włodzimierza Liska

20 czerwca, we wtorek, gościliśmy we wspólnocie parafialnej ks. Włodzimierza Liska, który w maju obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich.
Podczas Mszy świętej modliliśmy się w intencji czcigodnego Jubilata. Delegacje złożyły życzenia.
W latach 2000-2010 ks. Włodzimierz Lisek był proboszczem w oborzyskiej parafii.
Oto słowa Czcigodnego Jubilata:
"Błogosław, Panie
Tym, od których wyszedłem
Tym, których spotkałem
Tym, do których pójdę."

2023-06-15, Błogosławieństwo wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej i procesji do czterech ołtarzy, Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wianki.
Tradycją w naszej parafii jest, że tego dnia dziewczynki sypiące kwiaty obsypują kwiatami Księdza Proboszcza - przy zadowoleniu z obu stron.

2023-06-10, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2023

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.
Bierzemy udział w uroczystej procesji, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy Słowo Boże. Procesję zakończyło udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.