2023-09-20, XV Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Przedstawiciele naszej parafii 16 września wzięli udział w XV Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Gościem specjalnym forum był kard. Dominik Duka. W programie: Msza św. w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu i konferencja w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

2023-09-15, Słodkie pomaganie dla Olka

Kilkunastomiesięczny Olek, synek naszej byłej parafianki, jest bardzo poważnie chory i potrzebuje naszej pomocy.
Chłopiec choruje na bardzo rzadką chorobę, jaką jest dysplazja zaciskającej klatki piersiowej. Ze względu na zbyt wąską klatkę piersiową w każdej chwili może dojść u niego do niewydolności oddechowej, co będzie bezpośrednim zagrożeniem życia.
W niedzielę 24 września po Mszach św. zorganizujemy sprzedaż ciast, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Olka.
Smacznego pomagania :D

2023-09-05, Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W poniedziałek 4 września o godz. 8.20 Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św. dla społeczności szkoły podstawowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024.
Uczniowie klas pierwszych przynieśli z sobą tornistry, które zostały poświęcone.

2023-09-04, Odpust ku czci NMB Pocieszenia 2023

W dniach od 1 do 3 września przeżywaliśmy Parafialny Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia pod hasłem: Maryjo, z Tobą jest dobrze.
Kazania głosił ks. Dawid Bendowski, student doktorancki z Rzymu, natomiast niedzielnej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Wojciech Słomiński.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu i Matce Najświętszej za błogosławiony czas odpustu i dobrą pogodę.

2023-09-01, Szklany łącznik ukończony

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace związane z instalacją i uszczelnianiem szklanego łącznika naszej świątyni.
Efekt końcowy jest bardzo imponujący.

2023-08-28, Nasi parafianie wzięli udział w ŚDM w Lizbonie

W dniach 1-6 sierpnia nasi parafianie pod opieką ks. Aleksandra Katarzyńskiego, tworząc kilkunastoosobową grupę młodzieży z Polski i kilku innych krajów, wzięli udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.
Tegoroczne spotkanie młodych z całego świata odbyło się pod hasłem: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem" (Łk 1,39).
W stolicy Portugalii spotkało się około 1,5 miliona młodych katolików z całego globu.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 73