2023-05-31, I Komunia Święta 13 i 14 maja 2023

13 maja dziewiętnaścioro, natomiast 14 maja jedenaścioro dzieci (łącznie 30) - z naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy świętej, przyjmując Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
Życzymy dzieciom, aby Pan Jezus był ich najlepszym Przyjacielem przez całe życie.

2023-05-06, Wspomnienie świętego Floriana - Dzień Strażaka

W czwartek 4 maja obchodziliśmy wspomnienie świętego Floriana, patrona m.in. strażaków i hutników.
We mszy świętej wzięli udział druhny i druhowie z OSP w Starych Oborzyskach.

2023-04-08, Życzenia z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 2023 roku

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO
Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Nieprzerwanie od wieków powtarzamy radosne wołanie: „Jezus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał, jak zapowiedział! Alleluja”! Żydowskie święto Paschy upamiętniające wyzwolenie narodu wybranego z egipskiej niewoli, zostało dopełnione w tę świętą noc. Jezus Chrystus poprzez swoje zmartwychwstanie wyzwolił każdego z nas z niewoli grzechu i śmierci i otworzył nam drogę do życia wiecznego. Nasz Bóg, czuły Pasterz, przyszedł nas szukać i uniżył się aż po krzyż, aby nas zbawić. Dlatego dzisiaj możemy wołać: „Zmartwychwstał Dobry Pasterz, który oddał życie za swoje owce. Alleluja”!

2023-04-06, Przewodnik po Wielkim Tygodniu

Wielki Tydzień, rozpoczynający się Niedzielą Palmową, poprzez Triduum Paschalne - przygotowuje nas na prawdziwie świadome i religijne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Warto sobie przypomnieć, co wydarzyło się w poszczególne dni.

2023-04-03, Marsz dla świętego Jana Pawła II

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II odbył się marsz w obronie dobrego imienia papieża Polaka. Trasa wiodła od kościoła w Starych Oborzyskach, do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, następnie do kaplicy parafii pw. św. Jana Pawła II w Kościanie i dalej pod pomnik papieża na Placu Niezłomnych.

2023-03-25, Marsz dla świętego Jana Pawła II - zaproszenie

W przyszłą niedzielę 2 kwietnia odbędzie się Marsz dla św. Jana Pawła II.
Początek o godz. 18.00 przy naszym kościele, zakończenie na Placu Niezłomnych w Kościanie.
Po wyjściu sprzed kościoła następnym punktem marszu będzie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. Dlatego zachęcamy, aby z flagami papieskimi lub narodowymi przejść chociażby ten odcinek, jeśli ktoś nie może iść do Kościana.