2019-05-26, 25-lecie Święceń Kapłańskich księdza Proboszcza Wojciecha Słomińskiego

Dokładnie 26 maja, w Dniu Matki, 25 lat temu Ksiądz Proboszcz Wojciech Słomiński przyjął święcenia kapłańskie. Podczas niedzielnej Mszy świętej o godz. 10.30 modliliśmy się w intencji Jubilata.
Licznie przybyli wierni z poprzednich parafii, w których posługę duszpasterską pełnił Ks. W. Słomiński oraz rodzina i przyjaciele. Także przedstawiciele różnych grup i wiosek z oborzyskiej parafii składali na ręce czcigodnego Jubilata gratulacje, podziękowania i życzenia obfitości Bożych łask na wiele kolejnych lat kapłaństwa.
Uroczystość uświetnił koncert przedstawicieli orkiestry wojskowej.

2019-05-18, Uroczystość powitania Matki Bożej w znaku ikony Jasnogórskiej

Tłumy wiernych wzięły udział w Mszy Świętej rozpoczynającej peregrynację w archidiecezji poznańskiej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - 18 maja na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.
W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele naszej parafii wraz z Księdzem Proboszczem - głównie dzieci, które w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy przyjęły Chrytusa Eucharystycznego - oraz ich rodzice. Swą posługę oferowali także oborzyscy nadzwyczajni szafarze komunii świętej.

Peregrynacja w naszej parafii będzie miała miejsce 15 lutego 2020 roku.

2019-05-12, I Komunia Święta - 12 maja 2019

W niedzielę 12 maja czternaścioro dzieci przystąpiło w naszej parafii po raz pierwszy do Komunii Świętej - podczas uroczystej Mszy świetej o godz. 10.30.

Wszystkim dzieciom, które przyjęły Chrystusa Eucharystycznego do swego serca życzymy, aby Jezus był ich Przyjacielem przez całe życie.
Mszę świętą koncelebrował wraz z Księdzem Proboszczem Wojciechem Słomińskim - ks. Aleksander Katarzyński.

2019-05-07, Sakrament bierzmowania 2019

We wtorek 7 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Czempiniu ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjalnych. Z naszej parafii 49 dziewcząt i chłopców przyjęło dary Ducha Świętego tego dnia.

2019-05-04, Rozbudowa kościoła - stan na koniec kwietnia

Prezentujemy kolejne etapy prac budowlanych związanych z rozbudową parafialnej świątyni - stan na koniec kwietnia.
Prosimy o wsparcie modlitewne inicjatywy związanej z rozbudową oborzyskiego sanktuarium NMP Pocieszenia.

2019-04-21, Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!
W Niedzielę Zmartwychwstania apostołowie, Maria Magdalena i inne niewiasty przeżyli coś, co można nazwać wielkim wstrząsem, ale są to tylko mało adekwatne słowa. Wcześniej uczestniczyli w strasznej męce i śmierci niewinnego Pana, a potem w rozpaczy, pustce i ciszy kamiennego grobu.
A potem... św. Jan napisze: "To wam oznajmiamy, co ujrzeliśmy (...), bo życie objawiło się" (1J 1, 1-2). Uwierzyli w coś, czego wcześniej wyobrazić sobie nie potrafili, w coś, co przerasta ludzkie rozumowanie.
W tym dniu radosnym i pełnym chwały pragnę życzyć takiej wiary, jaką mieli Apostołowie po spotkaniu Zmartwychwstałego Pana. Wiary, która daje radość i odwagę, która nie lęka się przeciwności i tych, którzy nie uwierzyli w Pana, która rozpala swoją żarliwością otoczenie, wlewa tęsknotę i miłość przekracza siebie.

ks. Wojciech Słomiński - proboszcz